Nieuw

Leerwerkatelier: Samenwerken aan beweging van Zorg naar Gezondheid

Amsterdam, Eindhoven, Rotterdam, Zwolle Ambtenaren Sociaal domein
12
Max. deelnemers
1,2
Aantal dagen
Landelijk
Locatie
Kosteloos
Investering

Samenwerken aan maatschappelijke opgaves, waaronder welzijn en gezondheid, is een belangrijk thema voor alle gemeenten. Uit een enquête die we in het voorjaar van 2024 hebben uitgevoerd, bleek dat er behoefte en interesse is onder beleidsambtenaren om ervaringen uit te wisselen met andere gemeenten en regio’s en meer te leren over samenwerken, zowel binnen en tussen gemeenten, als domeinoverstijgend met de zorgsector. 

In dit leerwerkatelier gaan we in op de uitdagingen van samenwerken en de factoren die een samenwerking succesvol maken. Aan de hand van ieders casuïstiek bespreken we welke rol je als ambtenaar kunt vervullen, en wat samenwerken over grenzen van organisaties en domeinen aan vaardigheden en gedrag vraagt. De focus van deze leergang ligt op de samenwerkingsverbanden die nodig zijn voor het behalen van de doelen uit het IZA en GALA. Ook na de looptijd van deze akkoorden zijn deze samenwerkingsverbanden een goede basis om verder te werken aan de gezondheid van de inwoners.

Het programma ziet er in hoofdlijnen als volgt uit:

  • Kennismaking en ‘werk’ vraag voor de dag ophalen
  • In gesprek over het thema samenwerken en IZA/GALA aan de hand van theorie en praktijk
  • Analyse van eigen samenwerkingsvraagstuk; waar zitten aanknopingspunten?
  • Aan de slag: ervaren dialoog als instrument in het samenwerken en bepalen van speelveld
  • Op naar interventie, handvatten voor ieders ‘werk’ vraag bepalen

Nikki Willems is organisatieadviseur bij Common Eye, een organisatieadviesbureau gespecialiseerd in samenwerken. Zij zal als trainer de leerwerkateliers verzorgen in samenwerking met een co-trainer van de VNG.

De leerwerkateliers zijn toegankelijk voor ambtenaren gezondheidsbeleid werkzaam bij gemeenten. Er zal een selectie worden toegepast, maximaal 2 deelnemers per gemeente zullen tot de kennisateliers worden toegelaten. 

U kunt zich tot 14 dagen voor aanvang van de training kosteloos afmelden. Besluit u binnen 14 dagen voor aanvang af te zien van deelname, dan zal een no-show fee in rekening worden gebracht, deze bedraagt 150,- excl. btw. U kunt uiteraard altijd kosteloos tijdig een vervanger aanschrijven. Neem hiervoor contact op met vngconnectacademie@vng.nl.

Ook interessant voor u

Uitgelicht