Nieuw

VN-verdrag Handicap en Toegankelijkheid in de praktijk van beleid

Incompany
Ambtenaren Sociaal domeinBedrijfsvoering
In overleg
Max. deelnemers
0.5
Aantal dagen
Kosteloos
Investering

Wist u dat 1 op de 5 Nederlanders een beperking heeft? Voor deze groep is meedoen in de samenleving niet altijd vanzelfsprekend. Het VN-verdrag inzake de rechten van mensen met een beperking (kortweg VN-verdrag Handicap) zet zich in voor een inclusieve samenleving waarin iedereen kan deelnemen, zonder belemmeringen.

Sinds de ratificatie van het VN-verdrag Handicap in 2016 zijn gemeenten verplicht een Lokale Inclusie Agenda (LIA) op te stellen. Dit is een concreet actieplan, in samenspraak met inwoners met een beperking, waarin wordt beschreven hoe de gemeente invulling geeft aan de doelstellingen van het VN-verdrag.

Een inclusieve gemeente ontstaat niet vanzelf. Het vraagt om bewustwording, samenwerking en praktische handvatten om beleid te vertalen naar de dagelijkse praktijk. Door deze training krijgen ambtenaren inzichten en instrumenten aangereikt om het VN-verdrag écht waar te maken, zodat iedereen in uw gemeente volwaardig kan meedoen.

Maar hoe zorgt u ervoor dat dit plan niet alleen op papier blijft staan, maar echt tot verandering leidt, op alle beleidsterreinen?

Deze training is bedoeld voor alle beleidsmakers en projectleiders binnen gemeenten, die hun kennis willen vergroten over het VN-verdrag en willen weten hoe zij inclusie kunnen bevorderen binnen hun eigen dossiers.

Deze praktijkgerichte training van een dagdeel is speciaal ontwikkeld voor gemeenten die hun LIA al hebben vastgesteld of in de afrondende fase zijn. De training helpt ambtenaren om breed draagvlak te creëren binnen de organisatie en de inclusiedoelen in de praktijk waar te maken.

Tijdens de training komen de volgende aspecten aan bod:

  • Inleiding VN-verdrag Handicap
  • Uitwerking van het VN-verdrag in Nederlandse wet- en regelgeving 
  • Toegankelijkheidsbril
  • Ruimte voor de inbreng van lokale ervaringsdeskundigen 
  • Toepassing op eigen dossiers 

Deze training wordt verzorgd door team Iedereen doet mee! van de VNG. Projectteamleden Marianne Vorthoren, Sandra Boertien en  Joyce van der Klauw hebben veel ervaring opgedaan met de implementatie van het VN-verdrag Handicap en de uitvoering van trainingen over de Lokale Inclusie Agenda.

De VNG biedt deze training aan gemeenten aan als in company. U zorgt hierbij zelf voor een geschikte zaal en catering (koffie, thee, lunch). Datum zal in overleg worden vastgesteld.  Deze training kan in 2025 aan maximaal 8 gemeenten worden aangeboden, indien noodzakelijk zal VNG de keuze maken uit de aanmeldingen.

Ook interessant voor u

Tip!